Gada labākās būves Latvijā 2022 nosauks 17. augustā

Skates Gada labākā būve Latvijā 2022 laureātus nosauks un apbalvos šī gada 17.augustā pulksten 15 kultūras centrā Ulbrokas pērle.

Apkopots žūrijas vērtējums pēc 35 labāko objektu apskates klātienē un prezentācijām skates finālā. Labāko objektu radītāji astoņās nominācijās saņems balvas – simboliskās arkas, gadagrāmatu ar visu pieteikto būvju attēliem un informāciju. Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija nosauks Gada konstruktoru 2022, atbalstītāji un partneri pasniegs simpātiju balvas.

Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs un skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs stāsta: «Skate Gada labākā būve Latvijā ir svētki būvniekiem. Tā tiek rīkota ar mērķi celt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā, atbalstīt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu – būvi. Būtiski, ka Gada labākā būve Latvijā ir skate, kurā lepojamies par labi paveikto, nevis konkurss.»

Labāko būvju, kas iekļuva skates finālā, pasūtītāji, projektu autori, galvenie būvzuzņēmēji un būvuzraugi tiek gaidīti uz noslēguma sarīkojumu. Mediju pārstāvji, kuri atspoguļos notikumu, aicināti pieteikties pa e-pastu gadabuve@gmail.com. Apbalvošanu varēs noskatīties arī interneta tiešraidē vietnē gadabuve.lv.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 22 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate Gada labākā būve Latvijā šogad notiek 25.reizi.

Skates galvenais partneris ir zīmols Ceresit ar kompāniju Henkel Balti OU. Skates norisi atbalsta Weber, EJOT, Geberit, Alejas projekti, Landscape Construction, PERI, Berner, Valve Materiālu sistēmas, Rotho Blaas.

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Rīgas Celtniecības koledža, RISEBA FAD un nozares žurnāls Būvinženieris.

Informatīvie atbalstītāji: žurnāls Būvinženieris, LETA, Nozare.lv, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, buvbaze.lv.

Vairāk informācijas – gadabuve.lv, skates koordinatore Baiba Mierkalne, tālrunis 26484891, e-pasts gadabuve@gmail.com.

Fināla būvju fotogrāfijas skatīt šeit.