Skates Gada labākā būve konferencē – vairāk kā 500 dalībnieku

Skates Gada labākā būve Latvijā 2022 ikgadējai Būvniecības dienas konferencei Kā būvēt labāk. Kā labāk nebūvēt 20.aprīlī interneta tiešsaistē bija pieslēgušies 400 klausītāju, rāda auditorijas statistika. Klātienē Rīgas Celtniecības koledžā konferencē piedalījās ne tikai ap 30 dalībnieku – lektori, diskusijas eksperti un klausītāji, bet iespēju noklausīties atsevišķu speciālistu lekcijas izmantoja arī teju 100 topošo būvnieku – Rīgas Celtniecības koledžas audzēkņu kopā ar saviem pedagogiem.

Konferences dalībnieki varēja vērot daudz nozares praktiķu labās prakses piemērus kā būvēt labāk, kā arī mācījās no citu kļūdām kā labāk nebūvēt. Vairāk praktisko piemēru bija saistībā ar siltināšanu, jo šajā procesā materiālu un tehnoloģiju izvēle, kā arī ražotāju rekomendāciju ievērošana ir būtiska nepieciešamā rezultāta – energoefektivitātes sasniegšanai. Bez tam konferencē bija priekšlasījumi par biežākajām kļūdām lietusūdens novadīšanas sitēmu montāžā, bruģa enkurošanas sistēmu un produktiem paaugstinātas slodzes satiksmes risinājumiem, kā arī inovatīvu bruģi – klimata akmeni nākotnes pilsētai. Viena no konferences tēmām bija par sadarbību būvniecībā, uzsverot ikviena būvniecības procesa dalībnieka lomu un nozīmi projektu vadītāja skatījumā. Savukārt priekšlasījuma laikā par  darba drošības uzraudzību VAS Valsts nekustamie īpašumi būvobjektos konferences dalībnieki tika aicināti izkustēties un aptaujāti par darba drošības jautājumiem. Konferences noslēgumā diskusijas dalībnieki – būvnieki, būmateriālu ražotāji, praktiķi un eksperti pārrunāja šī brīža nozares aktuālās problēmas un to iespējamos risinājumus, visbiežāk uzsverot nepieciešamību pēc plānošanas un nozares un valsts institūciju sadarbības.

Konferences ieraksts skatāms skates YouTube kanālā: re.konference.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 22 profesionālajām biedrībām un nozares institūcijām rīkotā skate Gada labākā būve Latvijā šogad notiek 25.reizi.

Skates galvenais partneris ir zīmols Ceresit ar kompāniju Henkel Balti OU. Konference tapusi sadarbībā ar VAS Valsts nekustamie īpašumi, Monum un Merks mājas. Skates norisi atbalsta Weber, EJOT, Geberit, Alejas projekti, Landscape Construction, PERI, Berner, Mapei, Rotho Blaas.

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Rīgas Celtniecības koledža, RISEBA FAD un nozares žurnāls Būvinženieris.

Informatīvie atbalstītāji: žurnāls Būvinženieris, LETA, Nozare.lv, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, buvbaze.lv.