Nosauc “Gada būvkonstruktoru”; pasniedz speciālbalvas labākajām būvēm

Skates Gada labākā būve Latvijā 2021 laureātu apbalvošanā Mežaparka estrādes Kokaru zālē 24.augustā nosaukts Gada būvkonstruktors 2021 – šo titulu žūrijas dalībnieki projektētāji piešķīruši Ērikam Pungam no SIA Sitera.

Balvu pasniedza 2020.gada labākais būvkonstruktors Kaspars Kurtišs no Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas. Vērtētāji īpaši uzteica Ērika Pungas darbu Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātņu un IT fakultātes un publiskās auditorijas ēkas jaunbūvē. Projektētājs līdz ar balvu saņēma diplomu, skates gadagrāmatu un žurnāla Būvinženieris abonementu.

Skates profesionāļu žūrijas balvas un atzinības 24.augustā Mežaparkā teju 200 nozares dalībnieku pulkā saņēma ap 30 2021.gada labākie būvobjekti astoņās nominācijās. Speciālās un simpātiju balvas pasniedza skates atbalstītāji un partneri.

Ogres Centrālā bibliotēka līdz ar 1.vietu nominācijās Publiska jaunbūve un Koka būve saņēma skates galvenā partnera Ceresit simpātiju balvu, ko pasniedza uzņēmuma pārstāvji Andis Londenbergs un Mārtiņš Feldmanis. Bibliotēkas būvnieki no RERE būve saņēma skates atbalstītāju Albau speciālbalvu, ko pasniedza kompānijas izpilddirektors Gatis Petrovs. Bibliotēka nopelnījusi arī Valsts nekustamo īpašumu speciālbalvu, ko pasniedza projektu daļas vadītājs Māris Slaidiņš.

Zinātnes un inovāciju centrs Vizium līdz ar 3.vietu nominācijās Publiska jaunbūve un Ainava saņēma atbalstītāju balvas no kompānijām PERI un Saint Gobain. Vizium saņēma simpātiju balvu arī no skates informatīvā partnera būvbāze.lv, to pasniedza Sergejs Pislegins.

Balvas Ainavas cilvēks 2021 pasniedza skates atbalstītāji – firmas Alejas projekti vadītājs, žūrijas eksperts no Ainavu arhitektu asociācijas Andris Drēska, un uzņēmuma Landscape Construction pārstāve Laura Pliča-Stankeviča. Tās saņēma Ķemeru parka ainavu arhitekte Natālija Ņitavska, ceļu inženieris Artūrs Zirnis un ainavu būvnieki no SIA Gartens.

Dzīvojamo māju projekts Divi krasti Ķengaraga ielā Rīgā nopelnījis skates atbalstītāju Baumit simpātiju balvu, to pasniedza uzņēmuma pārstāvis Andris Vēciņš. Māju cēlāji SIA Monum saņēma Būvmateriālu ražotāju asociācijas speciālbalvu, ko pasniedza biedrības izpilddirektors Leonīds Jākobsons.

Žūrijas uzslavas saņēma divi oriģināli un inovatīvi ainavu objekti – Saules skvērs Rubeņos un Jūrmalas robežzīme, kā arī Valmieras pašvaldība par sabiedrībai nozīmīgu būvju radīšanu un Rīgas namu pārvaldnieks par atjaunotām fasādēm namos Alberta ielā 2 un Strēlnieku ielā 1B.

Apbalvošanas video var noskatīties skates profilā Facebook.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate Gada labākā būve Latvijā šogad notiek 24.reizi. Žūrija vērtēja vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

Šogad skates galvenais partneris ir zīmols Ceresit ar kompāniju Henkel Balti OU. Skates norisi atbalsta Saint-Gobain, MiTek Baltic, EJOT, Baumit, Geberit, Collomix, Alejas projekti, Landscape Construction, S.B.C., PERI un Tikkurila.

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, RISEBA FAD un nozares žurnāls Būvinženieris.

Informatīvie atbalstītāji: žurnāls Būvinženieris, LETA, Nozare.lv, building.lv, archidea.lv, abc.lv, buvbaze.lv.

Vairāk informācijas – skates koordinatore Baiba Mierkalne, tālrunis 26484891, e-pasts gadabuve@gmail.com.

Fināla būvju fotogrāfijas var apskatīt šeit.

Apbalvošanas fotogrāfijas – apbalvošana.