Nosauc “Gada labākās būves Latvijā 2021”

Skates Gada labākā būve Latvijā 2021 laureātus astoņās nominācijās šodien, 24.augustā, Mežaparka estrādes Kokaru zālē sveiks žūrijas eksperti un ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Apbalvošanas sākums – pulksten 15. Līdz ar 200 nozares dalībniekiem klātienē 2021.gada izcilāko objektu komandu sumināšanu ikviens varēs vērot interneta tiešraidē https://www.facebook.com/gadabuve. Labāko objektu radītāji saņems balvas – simboliskās arkas, plāksnes ar titula apliecinājumu, gadagrāmatu ar visu pieteikto būvju attēliem un informāciju, kā arī bērnu zīmējumu konkursa Mana novada dārgakmens – jaunā būve uzvarētāju darbiem. Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija nosauks Gada būvkonstruktoru 2021, atbalstītāji un partneri pasniegs simpātiju balvas. Zīmējumu konkursa laureātus skates rīkotāji sveiks piektdien, 26.augustā, līdz ar balvu pasniegšanu aicinot uz Nacionālā mākslas muzeja apskati.

Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs un skates žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs pauž: «Skate ir būvniecības profesionāļu darba rezultātu profesionāls vērtējums. Rīkotāju komanda pateicas visiem dalībniekiem un aicina uz tikšanos nākamajā – skates 25. jubilejas ciklā.»

Andis Londenbergs, skates galvenā partnera Ceresit pārstāvis: «Pasūtītāji, arhitekti, projektētāji un būvnieki arvien lielāku uzmanību pievērš objektu un celtniecības procesa energoefektivitātei un ietekmei uz vidi. Tā ir atbildīga rīcība nākotnes vides veidošanā.»

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate Gada labākā būve Latvijā šogad notiek 24.reizi. Žūrija vērtēja vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

Šogad skates galvenais partneris ir zīmols Ceresit ar kompāniju Henkel Balti OU. Skates norisi atbalsta Saint-Gobain, MiTek Baltic, EJOT, Baumit, Geberit, Collomix, Alejas projekti, Landscape Construction, S.B.C., PERI un Tikkurila.

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, RISEBA FAD un nozares žurnāls Būvinženieris.

Informatīvie atbalstītāji: žurnāls Būvinženieris, LETA, Nozare.lv, building.lv, archidea.lv, abc.lv, buvbaze.lv.

Vairāk informācijas – skates koordinatore Baiba Mierkalne, tālrunis 26484891, e-pasts gadabuve@gmail.com.

Fināla būvju fotogrāfijas var apskatīt šeit.