Raidieraksts Nr.16: enerģijas ražotāji meklē labāko zaļo resursu miksli

Siltuma un elektrības ražotāji pārejai uz atjaunīgajiem resursiem meklē labāko un drošāko kombināciju, kas ļautu efektīvi apgādāt klientus jebkurā gadalaikā. Tā Latvijas Būvnieku asociācijas 16.raidierakstā jeb podcast Celtnis 3D skaidroja SIA Salaspils siltums valdes priekšsēdētāja un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas vadītāja Ina Bērziņa-Veita un Māris Balodis, Latvenergo izpētes un attīstības direktors.

Bērziņa-Veita atklāja, kā siltuma ražošanas uzņēmumā pirms Saules enerģijas stacijas uzstādīšanas gadu gaitā pētīts siltuma patēriņš un efektīvākie ieguves avoti. Tagad uzņēmuma klienti saņem siltumu, kas katrā gadalaikā dažādās attiecībās iegūts no Saules, šķeldas katliem un tikai ap 10% no dabasgāzes. Ražotnē intensīvākajā Saules periodā siltumu arī akumulē, lai izmantotu vēlāk.

Balodis stāstīja, ka Latvenergo Baltijas valstīs ir ‘’zaļākais un tīrākais’’ elektrības ražotājs, jo 40% ir hidrostacijās iegūtā enerģija. Uzņēmumā pēta, kā daļu dabasgāzes kā elektrības izejvielu aizstāt ar lielāku vēja enerģijas jaudu, kā arī vērtē elektrības uzkrāšanu, izmantojot ūdeņraža risinājumus.

Eksperti vērtē un prognozē, kā pāreja uz vietējiem atjaunojamiem resursiem ietekmēs cenas.

Raidieraksts veidots sadarbībā ar kompāniju Rockwool. Moderatore – žurnāliste Antra Ērgle. Raidierakstu informatīvi atbalsta platforma abc.lv.