Labākie biroji, grīda un brīvdabas estrāde

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 žūrija 28.jūlijā apskatīja iespaidīgi daudzpusīgus objektus Rīgā un galvaspilsētas tuvējā apkaimē. Ekspertu iespaidus apkopojis žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs un Rīgas Celtniecības koledžas direktors.

No jaunveidotās ūdenssaimniecības infrastruktūras Baldonē vizuāli nekā daudz apskatāma nav, jo jaunais ūdensvads un kanalizācija ir zem zemes. Svarīgi, ka pilsētā ierīkota mūsdienīga ūdens apgādes un notekūdeņu sistēma, ievērojami palielinot agrākās infrastruktūras jaudu. Tagad, ieguldot Eiropas struktūrfondu līdzekļus, moderna un videi draudzīga infrastruktūra pieejama visiem pilsētas iemītniekiem.

A klases biroju, noliktavu un tirdzniecības telpu komplekss Dienvidu vārti Rēzeknes ielā 5A, Rīgā, ir ļoti mūsdienīgs. Tādus kompleksus pirms pāris desmitiem gadu redzējām Eiropas rietumos, bet tagad arī pie mums ir augsta līmeņa A klases biroji. Jau būvniecības procesā telpas pielāgotas nākotnes īrnieku vajadzībām, būvdarbi izpildīti labā kvalitātē. Te darbojas uzņēmumi ar specifiskām vajadzībām, aizņemot daudzus tūkstošus kvadrātmetru.

Lidl loģistikas centra, tehnisko ēku, ūdens rezervuāru un apsardzes posteņa jaunbūve Dzelzavas iela 131, Rīga, ir paraugs starptautiskas organizācijas augstajiem standartiem ar smalki detalizētām prasībām savu objektu būvniecībai. Latvijas būvniekiem bija sarežģīti tās izpildīt, tomēr viņi atzīst – tikpat grūti ir tad, ja pasūtītājs nezina, ko grib. Objektā ir liela kubatūra un kvadratūra, telpas būvētas trim dažādiem temperatūras režīmiem, no tiem aukstākais ir mīnus 24 grādi tūkstošos kvadrātmetru. Objektā jāizpilda arī visdažādākās drošības prasības un kritēriji. Ļoti augstas prasības bija grīdas kvalitātei – noteikts biezums, materiāli, virsmas īpašības u.c. Būvuzraugi grīdu likšanai bija pieaicināti Vācijas speciālisti, kuri pēc darba pabeigšanas atzina – Latvijā ir labākās grīdas starp visiem Lidl objektiem.

Tirdzniecības centrs Sāga Biķeru iela 4, Dreiliņos, Stopiņu novadā, veidots ar investora skaidru vīziju par plašumu, pieejamību, cilvēkiem draudzīgu un pievilcīgu vidi, ērti iekārotu apkārtni. Investīcija tirdzniecības kompleksā ir viena no lielākajām Latvijas ekonomikā. Centram blakus ir dzīvojamie rajoni, kompleksā ir privātais bērnudārzs, kuru jau pilnībā izmanto ģimenes.

Kultūras centrs Ulbrokas pērle Institūta ielā 3, Rīgā, tapis ilgi. Ideja ir sena, projekts ticis pārveidots, būvēja trīs gadus. Vietējie teic – beidzot esam tikuši pie savas pērles, lai arī celtniecības gaitā tas biežāk sirsnīgi dēvēts par bruņurupuci. Būvnieki te rādījuši īstu māku – apaļais jumts, akustika lielajā un mazajā zālē ir ļoti labi izveidoti. Par telpu akustiku uzslavas saņemtas no māksliniekiem un koncertu klausītājiem. Iekštelpu apdarē izmantot Latvijas materiāli, katra detaļa ir atšķirīga. Būvnieki atzinuši – bez BIM nebūtu varējuši tik labi darbus izpildīt, jo konstrukcijas prasīja meistarīgus risinājumus. Žūrijai jaunā pērle radījusi ļoti labu iespaidu. Aprakstu par šo objektu var lasīt žurnāla Būvinženieris 2018.gada augusta numurā.

Berģu Mūzikas un mākslas skola Garkalnes novada Upesciemā, Skolas ielā 8, žūrija apskatīja ne tikai klātienē, bet daži izstaigāja datora vizualizācijās, kas internetā ļauj iepazīt būvniecības gaitu. Grinbergs uzsver, ka ļoti priecē pasūtītāja un arhitekta drosmīgie risinājumi – līmeņu starpība, ārtelpas un iekštelpas saskaņa, lai skola varētu strādāt dažādos gadalaikos un apstākļos.

Dienas ceļojumu noslēdza pārbūvētas Mežaparka Lielās estrādes apmeklējums. Tas ir skaists, sabiedrībai ļoti svarīgs objekts, ar iespaidīgiem risinājumiem un milzīgu ieguldījumu no ikviena dalībnieka puses. Rezultāts ir izcils, secinājusi žūrija. Aprakstus par Mežaparka estrādes pārbūvi var lasīt vairākos žurnāla Būvinženieris numuros, kā arī Eiropas Civilo inženieru padomes (ECCE) interneta izdevumā šī gada jūlijā.

 

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 žūrija vērtē pieteiktās būves Rīgā

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 žūrija vērtē pieteiktās būves Pierīgā

 

Skates Gada labākā būve Latvijā 2020 titulsponsors – kompānija Tikkurila, nomināciju sponsori – Vivacolor, Saint-Gobain, S.B.C., Bauroc, Mitek Baltic, MAPEI, EJOT, PERI, InfoEra Latvija un informatīvie atbalstītāji: žurnāls Būvinženieris, LETA, TVNET, Nozare.lv, City24, building.lv, būvlaukums.lv, abc.lv, buvbaze.lv.