Latvijas Būvkomersantu reģistrā reģistrēti būvuzņēmēji, sabiedriskās organizācijas, pasūtītāji, projektētāji un pašvaldības līdz 2020. gada 27. janvārim var pieteikt būves valsts mēroga Skatei astoņās nominācijās.

Šī gada 12. martā Rīgā, starptautiskā izstāžu centra „Ķīpsala” konferenču zālē, notiks būvindustrijas speciālistu konference „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši”. Par aktuālām tēmām būvniecībā un inovatīviem risinājumiem, kas dod iespēju būvniecības procesā ietaupīt ievērojamus līdzekļus, stāstīs izcili būvniecības lietpratēji no Vācijas, Polijas, Norvēģijas, Austrijas, Baltkrievijas un Latvijas.

Konferencē „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši” tiks aplūkoti jaunākie risinājumi un tehnoloģijas visā būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs. Tā būs noderīga gan arhitektiem, projektētājiem, būvmateriālu ražotājiem un tirgotājiem, gan būvju pasūtītājiem un apsaimniekotājiem. Konference tiks tulkota latviešu valodā.

Vācijā zināms praktiķis, inženierzinātņu maģistrs Benuā Matelē (Benoit Mathelet) atklās, kā izvairīties no apslēptiem bojājumiem termiskās balkona ekspansijas dēļ.

Inženieris Aleksandrs Dzikuns (Alexander Dzikun) stāstīs par efektīviem risinājumiem infrastruktūras iekārtām ar „PERI”, kas tiek lietoti Baltkrievijā un citviet.

Inženieris Valdemārs Kvjatkovskis (Valdemar Kwiatkowski) pārzina ģeotehniskās tehnoloģijas, kas pieejamas būvniecības problēmu risināšanai. SIA „Keller Poland” pieredze būs noderīga arī Latvijā.

Vācijas inženieris Aleksejs Strelžovs (Alexej Strelzow) iepazīstinās ar paša veikto videi draudzīga augstas veiktspējas betona priekšrocību analīzi.

Betona tehnologs Kaspars Kravalis no AS „Mapei” Norvēģijā informēs par betona pilnīgas izmantošanas tehnoloģijām.

SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti” pārstāvji – Normunds Mitko, inženierzinātņu maģistrs ar 25 gadu pieredzi siltumizolācijas materiālu izmantošanā, un Andris Lujāns, Dānijā diplomēts arhitektūras tehnoloģiju un konstrukciju pārvaldības speciālists, – ieteiks konstruktīvus risinājumus gandrīz nulles enerģijas privātmāju projektēšanā.

SIA „Tikkurila” mācību centra vadītājs Arnis Pastars stāstīs par ugunsaizsardzību un koksnes apdares risinājumiem iekšdarbos un ārdarbos.

Vadībzinību maģistrs, būvinženieris, SIA „BIM Solutions” valdes priekšsēdētājs Ēriks Vītols iepazīstinās ar BIM izmantošanu visā celtniecības laikā.

Dainis Matulis, SIA „Latvijas standarts” sadarbības projektu vadītājs, starptautisko attiecību maģistrs ar lielu pieredzi atbilstības novērtēšanas jomā, stāstīs par BIM paraugpraksi.

Konferenci atklās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs un Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume.

Konferences noslēgumā dalībnieki saņems apliecinājumus par dalību profesionālās pilnveides pasākumā, kas derīgi sertificēta būvspeciālista kvalifikācijas punktu piešķiršanai Latvijas Būvinženieru savienībā.

Dalībniekiem būs iespēja bez maksas apmeklēt 34. starptautisko būvniecības industrijas izstādi „Māja I 2020”.

Konference ir nozīmīga skates „Gada labākā būve Latvijā 2019” sastāvdaļa, kas apliecina to, ka Latvijas būvnieki būvē droši un kvalitatīvi. Plānotais dalībnieku skaits – 200.

Konference „Būvē kvalitatīvi, inovatīvi un droši” un skate „Gada labākā būve Latvijā 2019” notiek, pateicoties ģenerālsponsoram „PERI” un sponsoriem „BIM Solutions”, „Mapei”, „Norma-S”, „Saint-Gobain”, „S.B.C.”, „Tikkurila”, ar „CMB” un VAS „Valsts nekustamie īpašumi” atbalstu.

Konferences un skates informatīvie atbalstītāji: abc.lv, buvbaze.lv, building.lv, nozares žurnāls „Būvinženieris”, būvlaukums.lv, City24.lv, LETA, nozare.lv, Rīga TV24, tvnet.lv.

Vairāk informācijas par konferenci vietnē http://gadabuve.lv/, Latvijas Būvnieku asociācijā pa tālruni 26484891 vai e-pastu gadabuve@gmail.com.

Pieteikšanās: https://ieej.lv/buvnieku-konference